

Az anyagcserénk milyensége nagy egyéni eltéréseket mutat, de életmódunkkal, táplálkozásunkkal és folyadékfogyasztásunkkal nagyban befolyásolhatjuk bélműködésünket.
Sajnos idősebb korunkra sokan küzdünk székelési problémákkal, a szorulással, a nehéz székelés után fellépő fokozott bélgáztermeléssel, haspuffadással, szorulásos hasmenéssel.
Súlyos következmények
Ha a száraz, kemény székletdarabok nem ürülnek, és sokáig panganak a bélben, fekélyeket, vagy bélelzáródást is okozhatnak. A nehezen távozó széklet erőltetése végbélrepedést vagy aranyeret is eredményezhet. Ilyen nehézségek után aztán gyakran már az étvágy is csökken, eluralkodik a rosszkedv, és fejfájás, sőt hányinger is felléphet.
Hogy alakul ki?
A béltraktuson belüli aktivitás csökkenése együtt jár éveink gyarapodásával. Ám ez nem törvényszerűen alakul így, hanem a megváltozott életformánk hozadéka. A mozgásszegény mindennapok, a kevés folyadékbevitel, a táplálkozási hibák és a gyakori időskori depresszió megzavarja a bélrendszer helyes működését. Makacs székrekedés esetén orvoshoz kell fordulni!