

A dohányzással számtalan egészségre káros vegyi anyag kerül a szervezetbe, ám leszokás után már egészen rövid idő alatt érzékeli a test a pozitív hatásokat.
Ez történik a testtel az utolsó cigaretta után
20 perccel később: A pulzus, és a vérnyomás normalizálódása megkezdődik, a tüdő is elkezd tisztulni.
72 órával később: Már könnyebb lélegezni, mert a tüdőhörgők jobban kinyílnak, a tüdőkapacitás növekedni kezd, emiatt több oxigén jut a szervezetedbe.
1 héttel később: Jelentősen megnő az esély arra, hogy ne szokjon vissza, tudósok kiszámolták, egy hét után kilencszer nagyobb eséllyel hagyja abba a dohányzást.
2 héttel később: Javul a fizikai teljesítmény a tested jobb oxigénellátásának köszönhetően, akár 30 százalékkal is nőhet már a tüdőkapacitásod.
1 hónappal később: Számos egészségügyi javulás tapasztalható. Érezhetően magasabb lesz az energiaszint, javul az állóképesség, megszűnnek a légzésproblémák, a légzésfunkciós értékek javulhatnak.
3 hónappal később: Javul a termékenység, és csökken a koraszülött gyermek születésének a kockázata.
6 hónappal később: Már stresszhelyzetben is csak ritkán jut eszébe, hogy de jó lenne rágyújtani. Sokkal kevesebb nyálkát, és váladékot köhög fel, mert a légutak nem lesznek gyulladásban.
1 évvel később: Egy év után tüdő jóval egészségesebb lesz, szebb lesz a bőr, teljesen megszűnik a dohányzás okozta köhécselés.
3 évvel később: A légúti betegség kialakulása és szövődményeinek kockázata (súlyos tüdőgyulladás) már nem magasabb a sosem dohányzókkal összehasonlítva. A dohányzás nem csak a szív oxigénellátását korlátozza, hanem az artériák falát is károsítja. Érszűkület jöhet létre, ami szívrohamot, vagy stroke-ot okozhat. A leszokás elősegítheti, hogy visszafordíthatók legyenek ezek a negatív hatások.
5 évvel később: A tüdő-, garat-, nyelőcső- és hólyagrák kockázata felére csökken.
15 évvel később: A szívroham, és a stroke, és más szív- és érrendszeri betegség kialakulásának kockázata olyan mértékre csökken, mintha sose dohányozott volna.