

Ahogy beköszönt a tavasz, végre több időt tölthetünk kedvenceinkkel a szabadban. A hosszabb séták, erdei kirándulások és kertben játszadozások mind izgalmas élmények, de sajnos a tavaszi időszak nemcsak örömöket, hanem veszélyeket is tartogat. Sérülések, fertőzések, élősködők – néhány olyan probléma, amely tavasszal különösen gyakori kisállatoknál. De hogyan előzheted meg ezeket? Íme a legfontosabb teendők!
Tavaszi túrák, parkban szaladgálás vagy egy barátságos birkózás más kutyákkal – mindez könnyen okozhat kisebb-nagyobb sérüléseket. Ha a sebeket nem kezeled időben, könnyen elfertőződhetnek. Tarts mindig kéznél sebkezelő és fertőtlenítő készítményt!
Az érdestalaj irritálhatja kedvenced bőrét és mancsát, viszketést, pirosodást vagy akár kisebesedést okozva. Egy gondosan megválasztott mancs ápoló krém segít megőrizni a bőr hidratáltságát és megelőzni a gyulladásokat.
A tavasz nemcsak a virágok szezonja, hanem a kullancsoké és bolháké is! Ezek az élősködők súlyos betegségeket terjeszthetnek, ezért fontos a megelőzés. Természetes hatóanyagokat tartalmazó kullancs- és bolhairtó készítményekkel hatékonyan védekezhetsz ellenük.
A tavaszi szél felkapott pora, a pollenek és kisebb idegen testek (például toklász) könnyen irritálhatják kedvenced szemét és fülét. A rendszeres tisztítás segít elkerülni a fertőzéseket és a kellemetlen gyulladásokat.
A hideg hónapok után hirtelen megugrik a mozgás mennyisége, ami az ízületek és izmok számára megterhelő lehet. Különösen az idősebb vagy mozgékony kutyák és macskák esetében érdemes izomregeneráló sprayt alkalmazni a fájdalmak enyhítésére.
Egyre több gazdi választ természetes alapanyagokból készült állatgyógyászati készítményeket, hiszen ezek kíméletesek a kisállatok bőréhez és szervezetéhez.
„Az olyan összetevők, mint a kamilla, körömvirág, teafaolaj vagy aloe vera, nemcsak gyulladáscsökkentő hatásúak, hanem segítenek megőrizni az állatok természetes bőrflóráját is. A megfelelő természetes alapanyagokkal készült termékek hosszú távon is hozzájárulnak kedvenceink egészségéhez, hiszen nem terhelik feleslegesen a szervezetüket, és nem irritálják a bőrüket. Ugyanakkor a gazdi ismeri legjobban a kedvencét, ezért fontos figyelni minden apró jelre, szokatlan viselkedésre, és gondoskodni a megelőzésről – ez az ő felelőssége. A rendszeres ellenőrzés, a megfelelő higiénia és a kiegyensúlyozott táplálás mind hozzájárulnak az állat jóllétéhez. A gondoskodás nemcsak az egészségügyi problémák korai felismeréséről szól, hanem arról is, hogy biztosítsuk számukra a lehető legjobb életminőséget, legyen szó bőrápolásról, mozgásról vagy a stressz csökkentéséről” – emelte ki Dr. Kelen Ákos, a PetMed termékfejlesztő szakgyógyszerésze.