• 2025. április 26., szombat

Így enyhíthetőek az aranyeres panaszok


2024.10.02

Bár sokan nem tudják, a rendszeres napi ülőmunka komolyan hozzájárulhat az aranyeres panaszok kialakulásához és azok fokozódásához. Sokakat érintő problémáról van szó, hiszen az aranyér Magyarországon népbetegségnek számít.



Dr. Kulja András sebész szakorvosjelölt, edukációs szakember most egyszerű és hasznos tanácsokat ad a mindennapokra, különös tekintettel az irodai dolgozókra.

Az aranyér – ahogy az Egis Gyógyszergyár friss kutatása is megerősítette – népbetegség, hiszen a hazai lakosság közel fele vagy már tapasztalta az ezzel járó tüneteket, kellemetlenségeket, vagy jelenleg is ezzel küzd, ám a téma ehhez képest még mindig tabunak számít.

Ülőmunka? Ezekre érdemes figyelni

Az emberek jelentős része végez napi 6-8 vagy akár több órában olyan irodai munkát, mely megköveteli, hogy az íróasztal mellett üljenek. Érdemes fél óránként felállni a székünkből, sétálni akár az irodában, akár a folyosón.

A helyes testtartás és a hasi feszülés csökkentése szintén rengeteget számít. Az aranyér fellángolásának időszakában lehetőleg kerüljük a feszes, hasat szorító nadrágokat és öveket, valamint a szoros öltözékeket.

Az ülőmunka mellett még fontosabb, hogy szánjunk időt a sportolásra. Figyeljünk oda azonban, hogy olyan testmozgást végezzünk, amely nem erősíti fel a tüneteket. A nagy súlyok emelése, a súllyal guggolás és minden olyan sport, ami a has és izmainak erős megfeszítésével, súlyok emelésével jár, fokozza a panaszokat, ezért aranyeres problémák esetén az úszás, könnyed sportok és a jóga jelentenek jó alternatívát.

Táplálkozzunk helyesen és keressük fel a szakorvost

Fontos az egészséges, rostban és folyadékban gazdag étrend, amely javítja a bélmozgást és segíti a székrekedés megelőzését. Figyeljünk a megfelelő folyadékmennyiség bevitelére.
A fent felsoroltakon túl a speciálisan aranyeres panaszok csökkentésére készített krémek és kúpok is segíthetnek, sőt, már létezik tabletta is. Mindezek azonban nem helyettesíthetik a megfelelő orvosi vizsgálatot: mindenképp érdemes felkeresi egy proktológust, vagyis a végbéltáji panaszokra specializálódott szakorvost, hiszen akár rosszindulatú betegség is állhat a tünetek hátterében. Az orvosi kivizsgálás után pedig nem csak a panaszok, de szorongásaink, aggodalmaink is jelentősen csökkenhetnek.


Gyógyhír Magazin

Cikkajánló


Ezt a 7 fájdalomtípust komolyan kell venni Gyógyhír Magazin

Bélbetüremkedés - ultrahanggal jól látható a probléma Gyógyhír Magazin

Mikortól beszélhetünk krónikus fájdalom szindrómáról? Gyógyhír Magazin

Nem a hideg okozza a befagyott váll Gyógyhír Magazin

A stressz fokozott fájdalomérzéshez vezethet Gyógyhír Magazin

Köszvénynél az étkezés és az orvosi kezelés is fontos Gyógyhír Magazin


Megjelent a GYÓGYHÍR MAGAZIN
áprilisi száma


Patikákban ingyenes.
Kérje gyógyszerészétől!
Legális patikai webáruházak
Regisztrált étrendkiegészítők listája