• 2025. április 24., csütörtök

III. Károly hétköznapi szokásai


2024.07.31

Év elején derült ki, hogy Károly királynál prosztatarákot találtak. A diagnózis nyilvánosságra hozását Károly kifejezetten kérte, azzal a céllal, hogy felhívja a közfigyelmet az időbeni kivizsgálások, szűrések fontosságára. A legidősebben trónra lépő brit uralkodót a személyes jóllétén túl mindig is foglalkoztatta globális közösségünk egészsége és jövője.



II. Erzsébet elsőszülött fia hetven évet töltött trónörökösként. Ő volt az egyik első világhíresség, aki cselekvésre szólított fel a globális éghajlatváltozással kapcsolatban, és könyveket írt az egészséges életmódról és a klímaváltozás kihívásairól. Már walesi hercegként felhasználta befolyását arra, hogy a természetközeliséget és az egészséges életmódot népszerűsítse. III. Károly nem vizet prédikál és bort iszik: mindennapi szokásai arról tanúskodnak, hogy ő maga is az általa képviselt alapelvek szerint él.

Könnyű neki, vélekednek sokan, hiszen a brit királyi család tagjaként mindig is személyi szakácsok, házvezetőnők, orvosok és egyéb segítők hada gondoskodott róla. Való igaz, hogy életmódjának számos eleme az átlagemberek számára elérhetetlen, de az egészséghez való hozzáállását és következetességét bárki magáévá teheti. Nézzünk néhányat a brit uralkodó szokásai közül, amelyeket akár mi is beilleszthetünk a hétköznapjainkba.

Mindennapi reggeli
III. Károly kedvenc reggelije a gyümölcs és a müzli. Egykori személyi szakácsa, Darin McGrady szerint Károly király rendszerint szilvából, müzliből és néha egy tojásból álló reggelit fogyaszt, ami segíti szervezetét a fizikai és kognitív funkciók fenntartásában.

Kedvenc kikapcsolódása a lazachorgászat
Károly király egész életében lelkes horgász volt. Annyira élvezi ezt a sportot, hogy nyaralásait sokszor a legjobb lazachorgászhelyek közelébe tervezi. A horgászat valóban remek módja a kikapcsolódásnak, a stressz levezetésének és a testmozgásnak.  

Ügyel a jó alvásra
A BBC-nek adott interjújában egy korábbi házvezetőnője elmondta, hogy a király különös gondot fordít az alvásra: speciálisan kialakított ortopéd ágyban, frissen mosott és vasalt lepedőn, vasalt pizsamában alszik. Bár ez a mindennapokban a legtöbbünk számára kivitelezhetetlen, érdemes megjegyezni, hogy a minőségi alvás sokat segít az egészség megőrzésében.

Károly díjnyertes akvarellfestő
Ha nem is az akvarellezés, de valamilyen kreatív hobbi mindannyiunknak segíthet a stresszoldásban és az életkor előrehaladtával a kognitív egészség megőrzésében.

Sok időt tölt a természetben
„Boldogan beszélgetek a növényekkel és a fákkal, és hallgatom őket. Szerintem ez elengedhetetlenül fontos” – mondta egyszer az újságíróknak. A királyi kertészek hozzátették, hogy Károly gyakran barátságosan megráz vagy megvereget egy-egy ágat. A természettel való kapcsolat bizonyítottan csökkenti a vérnyomást, a stresszt, javítja a hangulatot, és növeli az élettartamot.

Heti kétszer zöldségdiétát tart
Elkötelezett környezetvédőként hetente legalább két napon nem eszik húst és halat, mivel úgy véli, az ipari mezőgazdaság az egyik legnagyobb környezetszennyező. Ez áldozat tőle, hiszen szakácsa szerint kedvenc vacsorája a bárányhús gombás rizottóval. Az állati termékek fogyasztásának csökkentése az egészségünk és a környezet védelméhez egyaránt hozzájárul.

Ifjúkora óta sportol
A csapat- és egyéni sportok az internátus óta alapvető szerepet játszottak Károly életében. Az évek során focizott, versenypólózott, és lelkes természetjáró volt. Az ilyen jellegű hobbi, ami szellemileg és fizikailag is leköti az embert, nagyon fontos az egészség és a jóllét megőrzésében.

Odafigyel az orvosi vizsgálatokra
Az évek során a sajtó több egészségügyi beavatkozásról beszámolt, amit Károlyon végrehajtottak – ez is azt mutatja, hogy a brit uralkodó odafigyel az egészségére. Bár hétköznapi emberként a lehetőségeink korlátozottabbak, a megelőző szűrővizsgálatokon mindannyiunknak érdemes részt venni.


Gyógyhír Magazin

Cikkajánló


A wellness nem csak a punnyadásról szól Gyógyhír Magazin

Mesés gluténmentes szakácskönyv segíti az ADHD-s gyerekeket Gyógyhír Magazin

Szívrohama volt? Így változtasson az étrendjén Gyógyhír Magazin

Északon és Délen tudják, hogy mi kell a szívnek! Gyógyhír Magazin

Fókuszban az egészség: fontos fehérjeforrások Gyógyhír Magazin

Mi történik velünk szénhidrát nélkül? Gyógyhír Magazin


Megjelent a GYÓGYHÍR MAGAZIN
áprilisi száma


Patikákban ingyenes.
Kérje gyógyszerészétől!
Legális patikai webáruházak
Regisztrált étrendkiegészítők listája