

Az Év gyógyszerésze címet Kovácsné dr. Nagy Andrea kapta. 2021 Kedvenc Patikája a Menta Patika lett Szekszárdról, a második helyezett a SIPO Patika Pécsről (Vásárcsarnok), a 3. helyezett pedig a Szent Sebestyén Patika Nagykovácsiból.
Kovácsné dr. Nagy Andrea két témakörben nyújtott be pályázatot: „Lakossági gyógyszerellátás a COVID19 helyzetben” és a „Védőoltásokkal kapcsolatos edukáció”. Előbbi pályamunkája a „Lakossági gyógyszerellátás a COVID19 helyzetben” a gyógyszertárban átélt mindennapjaikat mutatja be, hogy hogyan dolgoztak, és látták el a betegeiket a gyógyszertárban. Az a tapasztalata, hogy ezalatt az időszak alatt felértékelődött a gyógyszerészek munkája, szerinte sokan nem voltak tisztában a tudásukkal, és hogy hogyan tudják ők elősegíteni az emberek gyógyulását. A „Védőoltásokkal kapcsolatos edukáció” című pályamunkájában igyekezett kifejteni a COVID19 védőoltásokkal kapcsolatos alapvető tudnivalókat, és összefoglalta az információkat a piacon megjelent különböző tesztekről.
2021 Kedvenc Patikája a Menta Patika lett Szekszárdról, a második helyezett a SIPO Patika Pécsről (Vásárcsarnok), a 3. helyezett pedig a Szent Sebestyén Patika Nagykovácsiból.
Idén tizenegyedik alkalommal rendezték meg az Év Gyógyszerésze és Kedvenc Patikám pályázatokat. Az Év Gyógyszerésze díjat a Magángyógyszerészek Országos Szövetsége, és a Roche Magyarország Kft. hozták létre, ehhez csatlakozott a Magyar Gyógyszerészi Kamara és a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság. Így állt össze a szakmai zsűri, amely minden évben elbírálja a szakmai pályázatokat. A pályázatok elbírálása, mint eddig mindig anonim módon történik, melyet a szervező Nero Solution kft. biztosít. A győztes pályamunkát beadó gyógyszerész és a legtöbb szavazatott kapott győztes patika, egy kortárs műalkotást is magáénak tudhat, mely méltóképpen jelzi az elért eredményt a patikalátogatók számára.
A pályázatok kulcsüzenete, hogy a gyógyszerészeknek egyfajta új köztes szerepet kell betöltenie az egészség támogatása, a betegségek megelőzése területén, és mint a gyógyszeres terápia szakértőinek olyan dokumentált szolgáltatásokat kell biztosítani amelyek célja a páciensek bevonásával és az egészségügyi ellátás többi szereplőivel együttműködésben a hatásos, biztonságos és költség hatékony gyógyszeres terápia elősegítése, a megfelelő gyógyszerhasználat szakmai segítése, a betegek együttműködő készségének növelése, az egészségtudatos életvitel kialakításának elősegítése, az életminőség javítása.