

A szeptemberben Köszi, jól vagyok! címmel indult, Magyarországon egyedülálló podcast csatorna célja, hogy interjúbeszélgetéseivel nyílt párbeszédet indítson az egészségünket érintő témákban. Az adásokat megtalálják a legismertebb podcast elosztók, a Spotify, a Google, és az Apple podcast felületein.
Forrás: unsplash.com
A jól-lét podcastként is titulált csatorna adásai egészségről, betegségről, gyógyításról, megelőzésről szólnak, és elsősorban orvosok, egészségügyi szakemberek, páciensek osztják meg tapasztalataikat egy-egy beszélgetés során. Az őszinte és közvetlen hangvételű interjúkban tényeket és tévhiteket is tisztáznak az interjúalanyok többek között sokakat érintő vírusok, krónikus betegségek, oltások vagy éppen terápiás kezelési módok kapcsán – áll a csatorna fejlesztője, a Glaxo SmithKline gyógyszerforgalmazó cég sajtóközleményében.
Rögtön az első adásokban meglepő témákkal találkozhat a hallgatóság: a sok részletre kiterjedő szakértői beszélgetésekben a meghívott vendégek az asztma krónikus betegséget járják körbe, a Covid-19 és a HIV vírus közti összefüggéseket vizsgálják, és elgondolkodtató párhuzamokat is feltárnak a 21. század két legismertebb vírusáról. Decemberig szó esikaz új járvány kialakulásáról, a magyarországi HIV betegszervezet valódi szerepéről, és a vakcinagyártás és oltóanyag-fejlesztés kihívásait is bemutatják a körülbelül félórás epizódokban.
A Köszi, jól vagyok! csatorna ötletgazdáinak célja, hogy minél közelebb hozzák a hallgatókhoz ezeket a sokakat foglalkoztató és érintő témákat, és minél szélesebb körben, közérthető módon tájékoztassanak úgy, hogy a tartalom még hosszú idő múltával is elérhető legyen. A podcast arra is kiváló eszköz, hogy időkorlát nélkül lehessen egy-egy témát körbejárni, több szemszögből is megvizsgálni, melyre egy televíziós vagy rádiós beszélgetőműsor nem minden esetben alkalmas.
„Büszkék vagyunk arra, hogy Magyarországon a gyógyszeriparban elsőként indítunk egy ennyire közvetlen hangvételű kommunikációs csatornát elsősorban laikusok, azaz a széles hallgatóság, és nem kizárólag egészségügyi szakemberek számára. A podcast műfaja, mint információmegosztási forma még viszonylag újdonságnak számít, és ismeretlen a piacon. A koronavírusos időszak egyértelművé tette számunkra azt a korábban is felmerült igényt, miszerint az embereket érdeklik a gyógyítással összefüggő fejlesztések. Gyógyszerkutatócégként pedig fontos számunkra, hogy minél szélesebb réteghez juttassuk el az új gyógymódokról, kezelési lehetőségekről szóló információkat” – emelte ki a Köszi, jól vagyok! podcast csatorna kapcsán a cég kommunikációs vezetője, Iglódi-Csató Judit.