• 2025. április 24., csütörtök

A mélység titka


2020.10.05

Minden percben és minden mozdulatunkkal dolgoztatjuk őket, mégsem tudunk róluk szinte semmit. Kivéve, ha begyulladnak, mert az nagyon fáj. Az ízületekről van szó, amelyek sokféle panaszt okozhatnak, eltérő okokból. Hideg időben, frontok alatt igazolhatóan erősödnek a mozgásszervi panaszok. Éljünk a gyógyvizek jótékony hatásával!



Az őszi szünet közeledtével sokan döntenek úgy, hogy felkeresik kedvenc gyógyfürdőjüket. Ez kitűnő program lehet, de egy pár napos wellnesstől önmagában nem szabad csodát várni. A termálvizek háromféle módon hatnak ránk. Egyik a fizikai, hiszen a melegnek köszönhetően ellazulnak az izmok, kitágulnak a vérerek, javul a vérkeringés. A vízben könnyebben tudjuk mozgatni végtagjainkat, ami sérült, kopott, beteg ízületek esetében különösen fontos. 

hirdetés

A kémiai hatás úgy érvényesül, hogy a vízben oldott ásványianyag-tartalom egy része a bőrön keresztül felszívódva bekerül a vérkeringésbe, ezáltal erősíti az immunrendszert, segíti az öngyógyító folyamatokat.

A gyógyvizes helyeknek speciális mikroklímájuk van: a levegőben található negatív iontúlsúly miatt stresszoldó, pihentető hatásúak, így biológiai hatásuk is érvényesül. A harkányi vízzel az orvosok jó eredményeket értek el nőgyógyászati problémák kezelésében, a szénsavas vizekről pedig – ilyen például a balatonfüredi víz –, közismert, hogy előnyösek a keringési betegségek kezelésében. A kénes-sós vizek igazoltan segítenek a pikkelysömör visszaszorításában. Sok gyógyforrás vizét lehet ivókúrában is fogyasztani, ez elsősorban az idült gyomorhuruttal, gyomorfekéllyel, bélhuruttal küzdők számára hasznos. 

A Nemzeti Népegészségügyi Központ minden fürdőre, strandra, gyógyfürdőre, wellness szállóra, szállodára, panzióra komoly szabályozást vezetett be néhány hónapja. Legfrissebb útmutatója júniusban készült azzal a céllal, hogy segítsen az üzemeltetőknek, az ellenőrző hatóságoknak és a fürdőzőknek az egészségkockázatok megelőzésében a közfürdők (beltéri és kültéri egységeinek) újranyitása után. Természetesen a fürdőkben különösen figyelnek most a megelőzésre és a higiéniára, a vonatkozó előírások betartására és a szokásosnál is intenzívebb fertőtlenítő takarításra. Utazásunk előtt érdeklődjünk a részletekről! 

Dózsa-Kádár Dóra


Gyógyhír Magazin

Cikkajánló


A wellness nem csak a punnyadásról szól Gyógyhír Magazin

Mesés gluténmentes szakácskönyv segíti az ADHD-s gyerekeket Gyógyhír Magazin

Szívrohama volt? Így változtasson az étrendjén Gyógyhír Magazin

Északon és Délen tudják, hogy mi kell a szívnek! Gyógyhír Magazin

Fókuszban az egészség: fontos fehérjeforrások Gyógyhír Magazin

Mi történik velünk szénhidrát nélkül? Gyógyhír Magazin


Megjelent a GYÓGYHÍR MAGAZIN
áprilisi száma


Patikákban ingyenes.
Kérje gyógyszerészétől!
Legális patikai webáruházak
Regisztrált étrendkiegészítők listája