• 2025. április 26., szombat

Így teheti vírusmentessé a tanévkezdést


2020.08.31

Ez a tanévkezdés más, mint a többi. Sok dolgot újra kell gondolni, hogy a diákok egészségesek maradjanak: az utazást, a közös tanulást, az étkezéseket és a tanórák utáni szabadidős programokat. Adunk néhány tippet, mit tehet, hogy – a lehetőségekhez képest – vírusmentes legyen a tanévkezdet.


Mi is tehetünk azért, hogy csökkentsük a fertőzés esélyét


Ahhoz, hogy csökkenteni lehessen a megbetegedések kockázatát a gyerekeknél, nem árt, ha újragondolt és naponta cserélt tisztasági csomaggal indulnak útnak reggelente. A gyerekek táskáiba mindig kerüljön kézfertőtlenítő kendő, gél vagy spray, az iskolás által kiválasztott mintájú és anyagú maszk és pótlásként a megszokottnál több íróeszköz, amiket naponta érdemes tisztítani – mondta Horváth Magyary Nóra, a K&H Csoport kommunikációs ügyvezető igazgatója.

Hasznos lehet felcímkézni a tan- és tornaszereket, a játékokat, a tolltartókat, sőt, még a ceruzákat is, hiszen így elkerülhető, hogy egymás eszközeit elcseréljék és használják. A csoportos tanulásra és a különórákra is újra van lehetőség, de itt is fontos az elővigyázatosság: amíg tart a jó idő, lehetőséghez mérten, a leckét a gyerekek a kertben vagy a szabadban készítsék el, és lehetőleg ugyanazokkal a társaikkal tanuljanak együtt. Az iskola utáni tevékenységek esetében sem árt körültekintőnek lenni és előre információt kérni, hogy az esetleges rossz idő esetén milyen módon tudják azokat zárt térben is biztonságosan, kisebb létszámban megtartani.

hirdetés

A pszichés nyomás is nagy

Idén nemcsak az elsősöknél vagy az új iskolát kezdő gyerekeknél alakulhat ki szorongása tanévkezdés miatt, hanem azoknál az idősebb diákoknál is, akik több hónap kihagyás után most újra visszaülnek az iskolapadba. Ha rosszkedvet, feszültséget, túlzott izgatottságot tapasztalunk, érdemes többször átbeszélni, mi is vár a gyerekekre szeptembertől, és újra felhívni a figyelmüket arra, hogyha a vírus bármely tünetét észlelik magukon vagy társaikon, akkor ne féljenek szólni az osztályfőnöknek.

A kezdeti bizonytalanság az anyukák-apukák oldaláról is csökkenthető: kezdeményezzenek gyakrabban szülői értekezleteket, hogy közösen beszélhessék át az otthoni tanulás, a rendhagyó nyár tapasztalatait, és olyantippeket, javaslatokat adhassanak egymásnak, amikkel fizikailag és mentálisan is felkészíthetik a gyerekeket a következő tanévre. 

 


Gyógyhír Magazin

Cikkajánló


Itt a jó idő, mégis fáradtak és betegek a gyerekek Gyógyhír Magazin

12 pont minden gyerekekért! Gyógyhír Magazin

Egyre kevesebb a baba hazánkban is Gyógyhír Magazin

Szétnyílt hasizom a kismamák rémálma Gyógyhír Magazin

Segíthet a meddőségen, ha leszokom a dohányzásról? Gyógyhír Magazin

Segíts gyermekednek visszatalálni az offline világba! Gyógyhír Magazin


Megjelent a GYÓGYHÍR MAGAZIN
áprilisi száma


Patikákban ingyenes.
Kérje gyógyszerészétől!
Legális patikai webáruházak
Regisztrált étrendkiegészítők listája