

Idén tizedik alkalommal kerülnek meg-rendezésre az Év Gyógyszerésze és a Kedvenc Patikám pályázatok. Mindkét címre lakossági és szakmai részről is lehet ajánlást tenni.
Az Év Gyógyszerésze díjat a Magángyógyszerészek Országos Szövetsége és a Roche Magyarország Kft. hozták létre, és ehhez csatlakozott a Magyar Gyógyszerészi Kamara és a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság.
Szokás szerint lakossági és szakmai oldalról is lehet ajánlásokat tenni, hogy melyik gyógyszerész kapja a megtisztelő címet.
A 10-10 legtöbb jelölést kapott gyógyszerészt a pályázatot szervező Nero Solution Kft. kéri fel a pályázaton való részvételre.
A pályázatok leadásának határideje:
2020. augusztus 30.
A húsz pályázati anyagból a szakmai zsűri választja ki a legjobbakat anonim módon. A zsűri tagjai: Dr. Mikola Bálint – Magángyógyszerészek Országos Szövetsége, elnök, Prof. Dr. Szökő Éva – Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság, elnök, Dr. Samu Antal – Magángyógyszerészek Országos Szövetsége, elnökségi tag, és Prof. Dr. Halmos Gábor – Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar, egyetemi tanár.
A győztes pályamunkát beadó gyógyszerész – és a legtöbb szavazatott kapott győztes patika – egy kortárs műalkotást is magáénak tudhat majd, mely méltóképpen jelzi az elért eredményt a patika látogatói számára.
A díjazottak a MOSZ XXX. kongresszusán ünnepélyes díjátadón vehetik át az Év Gyógyszerésze díjat és a
Kedvenc Patikán címet, valamint a további díjakat. Minden pályamunkát leadó gyógyszerész ingyenesen vehet részt az év végén megrendezendő Év Gyógyszerésze szemináriumon.
Új szerepben a gyógyszerészek
A gyógyszertár a gyógyítási stratégia kiemelt egysége, amely egy kereskedelmi körülmények között működő egészségügyi intézmény. Fontos hangsúlyozni, hogy a gyógyszert a gyógyszertárból kell beszerezni, ahol az ott dolgozó szakemberek a készítményekkel kapcsolatos mindenfajta hiteles információt tudják biztosítani. A jövőt illető fontos kérdés, hogy melyik patikában milyen extra szolgáltatást kaphat a beteg a gyógyszere mellé.
A pályázatok kulcsüzenete, hogy a gyógyszerészeknek egyfajta újn köztes szerepet kell betölteniük az egészség támogatása, a betegségek megelőzése területén. A gyógyszeres terápia szakértőjeként olyan dokumentált szolgáltatásokat kell biztosítani, amelyek célja – a páciensek bevonásával és az egészségügyi ellátás többi szereplőivel együttműködésben – a hatásos, biztonságos és költséghatékony gyógyszeres terápia elősegítése, a megfelelő gyógyszerhasználat szakmai támogatása, a betegek együttműködő készségének növelése, az egészségtudatos életvitel kialakításának elősegítése, az életminőség javítása.
A patikákban a biztonságos gyógyszeralkalmazást népszerűsítő edukációs tevékenység jelentősen hozzájárul társadalmunk egészségkultúrájának emeléséhez, és a pályázatot kiírók nagy örömére – talán ennek köszönhetően is – egyre kiemeltebb figyelmet kap a patikai munka és a „Kedvenc Patikám” kampány lakossági támogatása.
A Kedvenc Patikám pályázat legjobbját a hagyományoknak megfelelően a lakossági szavazatok alapján választják ki.
A szavazatokért versenybe szállhat az ország bármely, közvetlen lakossági ellátást biztosító patikája. A legtöbb szavazatot kapott patika nyeri el a Kedvenc Patikám címet.
Az Év Gyógyszerésze jelölések beérkezésének határideje:
2020. május 30.
A Kedvenc Patikám szavazatok beérkezési határideje:
2020.szeptember 30.
A pályázatokról további részletes információkat az Év Gyógyszerésze és a Kedvenc Patikám honlapokon (www.evgyogyszeresze.hu és www.kedvencpatikam.hu) találhatnak az érdeklődők.