• 2025. április 26., szombat

„Olimpikon is szerettem volna lenni”


2018.11.04

Színes, vidám egyéniség Fodor Annamária, akit a közönség a Munkaügyek irreality-sorozatban és a népszerű improvizációs színjátékban, a Beugróban szeretett meg. 

A jelenleg több színházban játszó színész szívesen szinkronizál, de a rendezésbe is belevetette magát. Ha pedig a stressz „színre lép”, férjén kívül kutyájuk, Mici segítségére is számíthat. Éppen születésnapján beszélgettünk a Katona József Színház Kantin kávézójában.



 



► Hogy éled meg a születésnapodat és hogyan ünnepelsz? Készítesz gondolatban bármiféle számvetést eddigi munkáidról?
► Épp ma van itt, a Katonában Pintér Béla Ascher Tamás Háromszéken című csodálatos darabjának a felújító próbája. Már ez szép! Néptáncokkal, dalokkal, gyönyörű pillanatokkal teli előadás, nagyon boldog vagyok, hogy eszükbe jutottam. Az ünneplés pedig: valami finomságot főzünk otthon, az biztos, és hétvégén lemegyünk férjemmel a tengerhez. Szerencsére a születésnapok nem zökkentenek ki, nem szoktam úgy felébredni, hogy Jézusom, most valami más van, mert újra itt egy születésnap. Volt ugyan egy nagy vízválasztó döntésem tavasszal, aminek a következménye, hogy ettől az évadtól már nem vagyok a Thália Színház tagja. De játszom még az Átriumban, a Chicagóban, a Mozsár Műhelyben a Manna Produkció sorozatán, a Kortalan kortársban, valamint rendezek is itt egy kétszereplős darabot és jelmeztervezésre is van egy felkérésem.
► Nem hiányzik, hogy tartozzál valahová, legyen egy állandó bázis?
► Ez a helyzet most kielégít. Nem a szabadúszás vonzott (nem szeretem ez a szót, de nincs rá jobb kifejezés), hanem a kíváncsiság hajt mindenekfölött. És az, hogy tudom, mikre vagyok képes, és így nem lehet baj. De olyan feszültséget is fel kellett oldanom, kiiktatnom a hétköznapjaimból, ami már-már kezdett káros lenni az egészségemre. Végül – azt gondolom, nagyon helyesen – 
az életet választottam.
► Bábszakon végeztél, az Új Színházban kezdtél, onnan mentél át a Tháliába. S most még szélesebbre tárult a világ. Mi vagy elsősorban? Színész, bábszínész, rendező vagy jelmeztervező?
► Az igazat megvallva kislány koromban szertornáztam és arról álmodtam, hogy olimpikon leszek, de egy betegség miatt mindez szertefoszlott, amit nagyon nehezen éltem meg. Viszont jókor fogalmazódott meg bennem a színészet mint mesterség gondolata, s az, hogy bábtagozaton végeztem, mindenképpen egyfajta pluszt is adott. És valóban, jelmezt is tervezek, ez is színesíti a munkámat. Elsősorban színész vagyok, de rengeteg minden érdekel. Most épp rendezek is, egy négy éve dédelgetett álmot valósítok meg: az Ég és nő között című darabot csinálom, a premierje decemberben lesz a Mozsárban. Lesz benne minden, ami egy színész szemének, szájának, testének vágya színpadon – és még egy picit több is talán.
► Mindez, gondolom, tele van stresszel, és rengeteg energiát is igényel. Hogy tudod ezeket kezelni? 
► A férjem élsportoló volt, most kenus edző, aki csodásan kezeli a stresszhelyzeteket és az én „őrületeimet”, s ahogy tanítványain is alkalmazza a mentális tréningeket a félelem, a stressz legyőzésére, úgy rajtam is. Nekem is jó „edzőm” lett. Nagyon hasonló ez a két pálya – élsport és színészet. De a stressz levezetésére a futás is szuper nekem, nagyon jó energiákat szabadít fel, el tudok általa engedni fölösleges dolgokat, inspiráló és ihlető is egyben. Szép helyen, a természetben futni pedig dupla feltöltődés!
► Említetted korábban, hogy a kutyáddal is szoktál futni. Hol találtatok rá Micire?
► Mici – aki egy gyönyörű hófehér, vélhetően labrador-agár keverék – szerelem volt az első látásra. Tavaly karácsonykor került hozzánk – a Facebookon hirdette meg egy lány –, akkor lehetett másfél hónapos. Kezdetben nagyon féltünk, hogy mi lesz, hiszen a kutyatartás teljes életmódváltást von maga után, de nem bántuk meg egy percig sem.
► Gondolom azért, mert a kutya egyfajta relaxációs tréner is, így van?
► Igen, ráadásul Mici rengeteg szeretetet ad. Imádunk vele sétálni, rendszert hozott az életünkbe: fut, úszik, és miatta még többet megyünk mindenfelé, főleg a szabadba. Micivel még jobban kinyílt a világ, s azt hiszem, minden szempontból is érthető most ez az életemre!
Járányi Gitta

Gyógyhír Magazin

Cikkajánló


Kálid Artúr: A jó szinkronhang hozzáadott értéke egy filmnek Gyógyhír Magazin

Pikali Gerda: Nem én énekelek, hanem a szerep Gyógyhír Magazin

Gyöngyössy Katalin: A csillogást a színpad adta Gyógyhír Magazin

Mészáros Károly: Talán mi vagyunk Isten álma Gyógyhír Magazin

Kecskés Karina: „Nincs idő tévutakra” Gyógyhír Magazin

Pásztor Erzsi 88 – az örök fiatal Gyógyhír Magazin


Megjelent a GYÓGYHÍR MAGAZIN
áprilisi száma


Patikákban ingyenes.
Kérje gyógyszerészétől!
Legális patikai webáruházak
Regisztrált étrendkiegészítők listája