• 2025. április 26., szombat

Nyaraláskor is biztonságban!


2024.08.02

A kisebb-nagyobb rosszullétek, betegségek nyaralás közben is bárkit utolérhetnek. Főleg a külföldi, de a belföldi utazások alkalmával is könnyebbséget jelenthet, ha kéznél van a megfelelő gyógyszer.



A nyaralás, utazás, táborozás önmagában is sok izgalommal, aggódással jár, de érdemes felkészülni a váratlan eseményekre, esetleges egészségügyi problémákra, apróbb balesetekre. Gondoljunk arra is, hogy idegen helyen nehezebben tudjuk beszerezni a gyógyszereket és az sem biztos, hogy könnyen találunk orvost. Feltétlenül vigyük magunkkal azokat a készítményeket, melyeket otthon is szedünk, alkalmazunk. Akik kisgyermekekkel utaznak, jó, ha összeállítanak egy alapcsomagot, ami a bőröndbe kerülhet. 

Mit vigyünk magunkkal? 
Az úti patika tartalma nagymértékben függ attól, hogy milyen egészségi állapotban indulunk el, hogy hová utazunk, mennyi időt fogunk ott tölteni, és hogy milyen időjárásra számíthatunk. Sok családban vannak tartós betegek – asztmások, allergiások, cukorbetegek vagy egyéb tartós betegséggel élők – akik egy napra sem nélkülözhetik rendszeresen szedett orvosságaikat. A szó átvitt és valódi értelmében is fejfájást okozhat például a migrénnel küzdőknél, ha otthon hagyják a jól bevált, receptköteles fájdalomcsillapítójukat. Sokaknál gyomor- és emésztési problémákat okozhat az utazás, és az sem ritka, főleg külföldön, hogy könnyű ételmérgezésen, bélfertőzésen esünk át. A biztonság kedvéért mindig legyen nálunk hashajtó készítmény, csakúgy mint heveny hasmenés esetén adszorbens bélfertőtlenítő, ami a méreganyagokat megköti és eltávolítja a szervezetből. A gyerekeknek glicerines kúpot csomagoljunk a tartós szorulás elkerülésére. illetve tanácsos hányinger, hasmenés ellen gyorsan ható készítményt is magunkkal vinni.

Ne legyen lázas a készülődés! 
Főképp a gyerekek lázasodnak be könnyen, így azoknak, akik gyerekkel utaznak, kihagyhatatlan útipatika-tartozékuk a lázcsillapító. Többfélét is vigyünk magunkkal, hogy szükség esetén felváltva alkalmazhassuk őket. Ezen felül általános láz- és gyulladáscsökkentő tablettát is hasznos csomagolni – a felnőttek részére, biztos, ami biztos alapon. Ne csak napozószert vigyünk magunkkal, hanem olyan bőrnyugtató készítményt is, amivel enyhíteni tudjuk egy esetleges leégés fájdalmas következményeit. Mindig legyen nálunk rovarriasztó, többféle is. Belföldi nyaraláskor nélkülözhetetlen a kullancs- és szúnyogriasztó spray, és a falba dugható szúnyogriasztó is. Ezen túl nem árthat, ha van nálunk kullancs kiszedésére alkalmas speciális, patikában kapható csipesz. Ne feledkezzünk meg a csípés után alkalmazható krémekről, viszketést csökkentő oldatokról, illetve az allergiás reakciót csökkentő cseppekről sem. A sebkezeléshez szükséges eszközöket, a steril ragtapaszkészletet, a sebfertőtlenítő oldatot, kötszert mini elsősegélykészletben is megvehetjük indulás előtt a gyógyszertárban. 

Dózsa-Kádár Dóra


Gyógyhír Magazin

Cikkajánló


Miért egészséges naponta enni 1 tojást? Gyógyhír Magazin

A wellness nem csak a punnyadásról szól Gyógyhír Magazin

Mesés gluténmentes szakácskönyv segíti az ADHD-s gyerekeket Gyógyhír Magazin

Szívrohama volt? Így változtasson az étrendjén Gyógyhír Magazin

Északon és Délen tudják, hogy mi kell a szívnek! Gyógyhír Magazin

Fókuszban az egészség: fontos fehérjeforrások Gyógyhír Magazin


Megjelent a GYÓGYHÍR MAGAZIN
áprilisi száma


Patikákban ingyenes.
Kérje gyógyszerészétől!
Legális patikai webáruházak
Regisztrált étrendkiegészítők listája