

Azt, hogy a cégek milyen juttatást adnak, illetve a munkavállalók milyen juttatást kérnek 2018-ban, érdemes alaposan megfontolni. Mindent összevetve az önsegélyező- és egészségpénztári megtakarítások támogatása továbbra is jó választásnak tűnik, hiszen 2018-ban jelentősen, közel 3 százalékkal csökkent az önkéntes pénztári munkáltatói juttatásokat terhelő adó mértéke! A magánszemélyek pedig továbbra is élhetnek a 20%-os - akár az évi 150 ezer forintot is elérő - adókedvezménnyel. Érdemes tehát mérlegelni és béren kívüli juttatások tekintetében is ”az egészséget” választani.
Tavaly sok munkaadó visszafogta dolgozói egészségpénztári megtakarításának támogatását, de idén mindenkinek megéri megfontolni, hogy 2018-ban a jelentősen, közel 3 százalékkal kedvezőbb - 40,71%-os - adó mellett limit nélkül adható pénztári megoldásokkal járuljanak hozzá a dolgozók egészségmegőrzéséhez, mindennapi megtakarítási céljainak eléréséhez.
Ha egy alkalmazott egészségpénztári tag, azzal a munkáltató is jól jár 2018-ban
A vállalatoknak több okból is érdemes vállalniuk dolgozóik előtakarékosságának támogatását. Ez a juttatás segíthet a munkaerőmegtartásban, emellett fokozhatja a dolgozók lojalitását is, nem beszélve arról, hogy ha egy vállalkozás hozzájárul dolgozói mindennapi biztonságához, egészségének megőrzéséhez és ezzel csökkenti a munkavállalókra nehezedő stresszt, az növelheti a termelékenységet illetve elkerülheti, hogy dolgozóinak „kiesése” rontsa a munkavégzés hatékonyságát. Mindez fontos szempont a cégeknek.
A szakértők szerit nincs hiány egyéni megtakarítási kedvben
Tízből hat ember azt szeretné, hogy megtakarítását munkáltatója is támogassa. A pénztári megoldásokat –melyekkel a dolgozók által legfőbbnek mondott első öt megtakarítási célra gyűjthetünk – a munkavállalók többsége a leghasznosabb juttatások között tartja számon.
Tavaly rekordösszegű – a 20 %-os adókedvezményre jogosító - egyéni befizetés érkezett a kasszákhoz. Nem véletlenül. Egészségpénztári tagként ma már nem csak a patikai számláinkat fizethetjük ki egyszerűen, vagy egyenlíthetjük ki gond nélkül egy-egy egészségügyi szolgáltatás, magánrendelés árát, de módunkban áll lakáscélra, idősgondozásra, szülés, vagy munkanélküliség miatti kieső jövedelem pótlására gyűjteni, sőt, a gyerekeink tanulmányaira, iskolai felszerelésére, ruházatára is költhetjük a félretett és a munkáltatónktól egészségpénztári számlánkra kapott összegeket.
A pénztári egyéni számlákon gyűjtött pénzzel tehát szinte minden élethelyzetre egyszerűen, hatékonyan lehet készülni. Az egészségpénztárakkal érdemes számolni!
H. T.