

Állatmeséket és magyar népmeséket olvasnak legszívesebben a kórházban fekvő gyerekeknek a mesedoktorok – derült ki a K&H gyógyvarázs felméréséből. A K&H gyógyvarázs mesedoktorok program egy éves évfordulója alkalmából közel 1300 önkéntes mesélt arról, milyen érzés néhány kedves történettel és némi törődéssel hozzájárulni a beteg gyermekek lelki és testi gyógyulásához.
A K&H gyógyvarázs mesedoktorok program 1 éves évfordulója alkalmából a K&H felmérést végzett a programban résztvevő önkéntesek körében. A kérdőívet 1291 mesedoktor töltötte ki.
kik is a mesedoktorok?
A K&H gyógyvarázs mesedoktorok felhívására jelentkező meseolvasó önkéntesek zöme (92%) nő, 40%-uk budapesti lakos, 21% megyeszékhelyen, 25% egyéb városokban, 11% pedig kisebb településen lakik. Szemben a diplomások 30%-os országos átlagával a meseolvasók közel fele (49%) rendelkezik felsőfokú végzettséggel. A programban leginkább a 18 és 50 év közöttiek vesznek részt (összességében 76%), ezen belül a 30-40 közötti korosztály aránya a legmagasabb (26%), ugyanakkor a 60 év feletti résztvevők száma is eléri a 8%-ot.
A meseolvasók körében a személyes olvasás a legnépszerűbb, a közvetlen kapcsolat és az azonnali visszajelzés miatt.
A mesedoktorok 90%-a nagyszerűen érezte magát a meseolvasás alkalmával, és a válaszadók 91%-a szerint a gyerekek is nagyon élvezték a meseórát. A legtöbben nemcsak olvastak, hanem beszélgettek, játszottak is a gyerekekkel, kizökkentve őket a kórházi hétköznapokból, miközben az állandó szolgálatban álló szülők kihasználták az így nyert szabadidőt.
Bár az időpontok végesek, sok meseolvasó rendszeresen jár a kórházakba mesét olvasni – 16% kétszer, 12% pedig minimum háromszor látogatta már meg a kis betegeket, és a mesedoktorok 92%-a tervezi, hogy a jövőben is visszatér az egészségügyi intézményekbe.