

Korrigálja a testtartását! Egész egyszerűen megfogalmazva a test sokkal jobban működik, ha ügyel a helyes testtartásra, és ez igaz a medencefenékre is. A rossz testtartás a terhesség gyakori velejárója – a gond az, hogy szülés után is megmarad a rossz testtartás, és emiatt a medencefenék működése is gyengülhet. Tehát még egy ok arra, hogy kihúzzuk magunkat!
Intimtorna a szülés utáni inkontinencia ellen
Megdöbbentő adat, de a lakosság 20-30%-a szenved inkontinenciától, a probléma nem ritkán a terhesség során, illetve szülés után jelentkezik. A terhesség ideje alatt, a testben lejátszódó változások növelik a medencefenék izmaira ható nyomást. A szülés során pedig ezek még tovább nyúlnak. Így a meggyengült tartóizmok nem képesek teljes mértékben visszatartani a vizeletet, ha a hólyag nyomás alá kerül, pl. tüsszentés közben. Szerencsére ez az állapot nem tart örökké, bár néha csak hónapok múlva múlik el, épp ezért érdemes kiemelt figyelmet szentelni neki. Már a terhesség alatt érdemes elkezdeni az intimtornát. A gyakorlatok segítenek a hüvelynek összébb húzódni, erősebbé válni, és persze nem utolsó sorban az inkontinencia is megelőzhető vele. Ha erős a fenékizom az segíti a helyes testtartást és a megfelelő medencefenék „üzemelést”. Ha gyenge a farizom, akkor könnyebben visszacsúszunk a rossz pozitúrába. A vibrációs tréning segít az inkontinencia problémák megszüntetésében, a belső izmok tónusának visszaállítása által, és a medence izomzatának erősítésével. A vibrációs hatás kombinálható különböző tornagyakorlatokkal, többek között speciális gátizom tréninggel.
Edzésnél ügyeljen a helyes légzésre!
Belégzéskor a bordák területére szívja a levegőt. A helytelen légzés olyan nyomást gyakorolhat a gyenge izmokra, aminek azok nem tudnak ellen tartani. A kezdő kismama mindenképpen a legalacsonyabb rezgéssel kezdjen edzeni, visszafogott munka/pihenő aránnyal. 30 Hz, 30 mp beállítás megfelelő. Ahogyan aztán erősödik, nő majd a kitartás is, úgy lehet fokozni a rezgést és átállni a standard beállításokra.